Ekrem CANALP

Vali 

Batman Belediye Başkan V.                                                                                                           

        1971 Yılında Bolu İli Dörtdivan İlçesi Aşağıdüğer Köyünde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, orta ve lise tahsilini Ankarada tamamladı. 1992 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde “Avrupa Birliği Hukukunun Yerel Yönetimler Üzerinde Etkisi ve İngiltere Keele Üniversitesinde Yeni Kamu Yönetimi konularında Yüksek Lisanslarını tamamladı.

        1996 yılında Mülki İdare Amirliğine Muğla Kaymakam Adayı olarak başladı. 85. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle bitirdi. Sivas’ın Koyulhisar ve Gölova Kaymakamlıkları ile Ankara Güdül Kaymakamlığı görevlerini müteakiben 2008 yılında İçişleri BakanlığıMahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevinde bulundu. 2018-2022 yılları arasında Edirne Valiliği görevlerini yürüttü.

        12 Mayıs 2022 tarih 31833 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Batman Valisi olarak atandı.

        İleri düzeyde İngilizce bilen Vali Ekrem CANALP, evli ve bir çocuk babasıdır.

  • Bu içerik 43286 defa okundu