İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ GÖREVİNİ BAŞARIYLA SÜRDÜRMEKTEDİR

İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ GÖREVİNİ BAŞARIYLA SÜRDÜRMEKTEDİR

İlimiz Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir apartmanın çatı katında meydana gelen yangına ihbar üzerine anında müdahalede bulunan itfaiye ekiplerimiz yerinde ve zamanında yaptığı müdahale ile apartmanda bulunan 18 daireyi boşaltıp yurttaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamıştır.

Yangının büyüklüğünü ve ortaya çıkacak olumsuz durumu hesaplayan ekiplerimiz belediyede bulunan diğer araçları da takviye olarak olay mahalline getirtirken ilde ve ilçelerimizde bulunan diğer itfaiye teşkilatlarını da önlem ve yardım amaçlı davet etmiştir.

Böylesi büyük yangınlarda önemli olan anında müdahalede bulunarak can ve mal kaybını önlemek veya en aza indirmektir. İtfaiyemiz diğer kurum araçlarıyla birlikte toplamda 33 araç ve 82 personel ile yangına müdahale ederek gerekli olan sorumluluğu yerine getirmiştir.

Ortada olan başarıyı görmezlikten gelerek siyasi amaçlarla açıklamalarda bulunmak ve kendilerini gündemleştirmek isteyenlerin asıl faaliyet alanlarına yönelmeleri ilimiz için daha faydalı bir davranış olacaktır. Belediye itfaiye müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz son bir ay içerisinde bölgemizde ortaya çıkan bütün yangın ve trafik kazalarına anında yetişerek örnek bir davranış sergilemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Haber Görselleri
2626


Türkçe / Kurdî / English / عربي