Sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, toplumumuzun yapısını güçlendiren ve şekillendiren, toplum ve aile birliğinin en önemli temel taşlarıdır.

Tarih boyunca bu toprakların vatan kılınması için eşsiz mücadeleler vermiş, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan ve ülkemizin bugünlere gelmesinde çok önemli katkıları bulunan kadınlarımız, geleceğimizin inşasında önemli rol oynamaktadır.

Günümüzde kadınlarımız, eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan, kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde etmiştir. Son yıllarda da kadın erkek fırsat eşitliğinin pekiştirilmesi ve kadın haklarının geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atılmıştır. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hukuki ve sosyal alanda etkili çalışmalarımız yürütülmektedir. Bu kapsamda kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte bu önemli toplumsal sorunla mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta aile olmak üzere toplumun her katmanında en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanılası hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Ekrem CANALP
Batman Valisi
Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 952 defa okundu