Bu akşam, mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan bir Berat Kandili'nin daha hep birlikte idrak etmenin heyecanı içerisindeyiz.
 
Yüce Rabbim, ruhumuzu inciten her türlü hatadan ve rızasına yakışmayan her türlü kötülükten beraat etmek için büyük bir fırsat olan ve her hikmetli işin kendisi tarafından taksim edildiği bu mübarek geceyi, deprem sebebiyle mahzun olan gönüllerimize, acıyla kavrulan yüreklerimize bir teselli ve inşirah, geleceğimize yönelik bir umut vesilesi kılsın.
 
İbadet ve halis niyetlerle ellerin semaya açılacağı bu mübarek gecede ortak duamız, yaşadığımız büyük deprem afeti nedeniyle ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerin son bulması ve Cenab-ı Allah’ın yurdumuzu ve milletimizi semavi ve arızi afet ve musibetlerden muhafaza etmesini dilemek olmalıdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; büyük deprem afetinden dolayı vefat eden 45 bin 968 kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyor, Batmanlı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Berat gecesini tebrik ediyorum.

 
Ekrem CANALP
Batman Valisi
Batman Belediyesi Başkan V.

  • Bu içerik 1240 defa okundu