Batman Belediyesi, meslek liselerine maddi desteğini sürdürüyor.

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için maddi destekte bulunarak Belediye Ekmek Fabrikası’nda ekmek üretimini başlatan Batman Belediyesi, şimdi de Kozluk’ta okuyan öğrencilerin yetiştireceği çiçekleri satın almak için protokol imzaladı.

Batman Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Mevsimlik Çiçek Siparişi’ne ait imzalanan protokol gereği yetiştirilen çiçekler, Batman’ın dönel kavşak, refüj, park ve bahçelerine ekilecek.

Yazlık çiçek yetiştirilmesi için yapılan protokol gereği, Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan 10 bin adet ‘İri Kafalı Bodur Kadife Çiçeği’ Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilerin tecrübeli ellerinde yetiştirilerek okul yönetimi ve öğrencilere ek bir gelir sağlanacak.

Yaklaşık 400 metrekare sera içerisinde okul bahçesi arazi üzerinde yetiştirilecek olan ‘İri Kafalı Bodur Kadife Çiçeği’ projesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldan bu yana ‘Tarım Alanı Bölümü’nden mezun veriyor. Ayrıca öğrencilere tarım ile ilgili sebze ve meyve yetiştiriciliği konularında da teorik ve pratik eğitim de veriliyor.

 

  • Bu içerik 1754 defa okundu