Batman Belediyesi, personellerini olabilecek risklere karşı alabilecekleri önlemler konusunda bilgilendirildi. Eğitimlerle, kaza riskinin olabilecek en düşük seviyeye çekilmesi hedefleniyor.

Az tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli risk grubunda bulunan birim personeline verilen İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminde, personelin işe başlamadan önce alması gereken önlemler, olası kaza riskine karşı korunma yöntemleri, çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, ilkyardım, elle kaldırma ve taşıma, yüksekte çalışma kuralları, patlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, ekranlı araçlarla çalışma, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri ile alınacak tedbirler anlatıldı.

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi konferans salonunda düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ne Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (BASKİ) personeli hazır bulundu.

Belediyenin kent genelinde gerçekleştirdiği altyapıda çalışmalarında; boru döşeme işlemleri, su arızalarının giderilmesi gibi konularda hizmet veren BASKİ personeline iki oturum halinde verilen eğitimde son teknolojik araçların olası risklere karşı nasıl müdahale edilebileceği konuları detaylarıyla anlatıldı.

  • Bu içerik 1781 defa okundu