Baharın müjdeleyicisi olarak her yıl 21 Mart’ta kutlanan Nevruz Bayramı, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin tarafından yakılan nevruz ateşiyle birlikte çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
Nevruz ateşinin yakılmasıyla başlayan Nevruz Bayramı kutlamaları; halay, yumurta tokuşturma ve pilav dağıtımıyla devam etti. 21 Mart Nevruz Bayramı’nın baharın, kardeşliğin ve birliğin bayramı olduğunu belirten Şahin: “Batman’da Nevruz’u coşkuyla kutluyoruz. Covid-19 salgınından dolayı mesafe ve maske kurallarına uyarak Nevruz kutlamalarını gerçekleştiriyoruz. Nevruz’a tam da uygun bir şekilde doğa canlandı. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin şenliğini hep birlikte Batman’da gerçekleştiriyoruz” dedi. 
Çay Mahallesi Gençlik Merkezi’nde yapılan Nevruz Bayramı kutlamalarına Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük ve Ali Osman Bilgili, il protokolü, gençlik spor kursiyerleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Nevruz ateşini, Vali Hulusi Şahin, eşi Ebru Şahin ve davetliler birlikte yaktı. Daha sonra Şahin çifti, gençlerle birlikte halay çekti.

  • Bu içerik 410 defa okundu