Bilgiye ulaşmanın her geçen gün giderek kolaylaştığı ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, yazılı ve görsel medyanın yanı sıra sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının da etkinliği giderek artmaktadır. Buna paralel olarak  Demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak nitelendirilen Basın kuruluşlarına ve mensuplarına düşen sorumluluk da  katlanarak artmaktadır.

Halkın gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanması için çalışan gazetecilerimizin; gücünü halktan alarak, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmaları, demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, ülkemizin menfaatini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden mesleklerini büyük bir özveriyle yapan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, görevlerinde başarı ve esenlikler dilerim.

                                                                                                                                                      Hulusi ŞAHİN
                                                                                                                                                      Batman Valisi
                                                                                                                                                 Belediye Başkan V.


  • Bu içerik 785 defa okundu