Valimiz Hulusi ŞAHİN, daha önce ilimiz merkez Petrol Kent Mahallesindeki Gençlik Merkezini ziyaret ettiği sırada “sabahları çorba istiyoruz” isteğinde bulunan gençlerin talebini yerine getirerek, Çalışmak Sizden, Çorba Bizden Projesi’ni başlattı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı kütüphanelerde, Belediye Bilgi Evleri’nde ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde ders çalışan öğrencilere sabahları çorba ikramında bulunmak üzere Batman Belediyesi ve Türk Kızılay Batman Şubesinin işbirliği yürütülecek ‘Çalışmak Sizden, Çorba Bizden Projesi’nin protokolü imzalandı.

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa; Valimiz Hulusi ŞAHİN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi ÖZPERK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Mehmet İhsan ASLANLI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yürük, Türk Kızılay Batman Şubesi Başkanı Davut OKÇU, öğretmenler ve çok sayıda kızılay gönüllüsü katıldı.

İmza öncesi bir konuşma yapan Valimiz Hulusi ŞAHİN, “Kentin farklı mahallerinden gelerek, Belediyenin, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tesislerinde faydalanan gençlerimiz var. Bu gençlerimize; içlerini ısıtacak bir çorba ikramında bulunmak amacıyla böyle bir projeyi başlattık. Bu proje sekiz ay sürecek. Her gün 750 adet olmak üzere toplam 180 bin kişiye çorba dağıtmayı hedefliyoruz. Eğer talep artarsa, bu sayı da değişir. Belediyemiz bu projeyi Kızılayımız ile birlikte yürütecek” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından; Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Eldar İBRAHİMOV ile Türk Kızılay Batman Şubesi Başkanı Davut OKÇU tarafından projenin protokolü imzalandı.

  • Bu içerik 1415 defa okundu