Valimiz Hulusi Şahin, Batman Belediyesi ve Kızılay Batman Şubesinin ortaklaşa yürüttüğüÇalışmak Sizden Çorba Bizden” projesi kapsamında Petrolkent Gençlik Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Petrolkent Gençlik Merkezinde düzenlenen programda gençlerle bir araya gelen Valimiz, kendilerine çorba ikramında bulundu.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Valimiz, "Gençlik Merkezi ziyaretimizde gençlerimizden gelen çorba talebini olumlu karşıladık. Kızılay Şubemizle birlikte 6 farklı noktada günde 700 çorba ikramımız oluyor. Çorba ikramımız Haziran ayı sonuna kadar devam edecek. Gençlerimizin talebini karşılayabildiysek ne mutlu bizlere ” diye konuştu.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Çorba ikramının ardından, terör örgütü PKK tarafından Gara’da şehit edilen 13 şehidimiz için okunan Kur’an-ı Kerim ve duaya eşlik eden Valimiz, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.   Daha sonra gençlere kitap okuyan Valimiz Hulusi Şahin, Gençlik merkezi bünyesinde yapılan ve ata sporumuz olan okçulukla ilgili verilen eğitimleri bir süre izledikten sonra diğer kurs ve etkinlikler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Programa; İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Kızılay Şube Başkanı Davut Okçu, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi Başkanı ile gazi ve şehit yakınları katıldı.

  • Bu içerik 750 defa okundu