Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aylık yapılan su analiz raporları bundan böyle Batman Belediyesi internet sitesinden düzenli olarak kamuoyuyla paylaşılacak.

Her ay şehrin farklı bölgelerinden belirli periyotlarla alınan su numuneleri Batman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarları’nda inceleniyor. Batman’a verilen suyun kalitesinin vatandaşlarca şeffaf bir şekilde görebilmelerine olanak sağlanıyor.

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon (BASKİ) Müdürlüğü, çeşitli spekülasyonların da önüne geçileceğini belirtti. Batman Belediyesi: “Vatandaşları tedirgin edecek söz ve söylemlerde bulunanlar hakkında idari cezai yaptırımlar bulunmaktadır. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, sularımız 7 gün 24 saat kontrol edilmektedir. Resmi yolla yapılacak açıklamaların dışında vatandaşlarımız sosyal medya veya söylentilere kesinlikle itibar etmesinler” açıklamasında bulundu. 

Vatandaşlar su analiz raporlarına Batman Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.batman.bel.tr’de bulunan ‘Su Analiz Raporları’ bölümden ulaşabilirler.

  • Bu içerik 938 defa okundu