Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması, ülkemizde huzur ve güvenliğin sağlanmasında, yüksek bir vazife şuuruyla görev yapan Türk Jandarma Teşkilatımızın, 183. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır. 

1839 yılında kurulan, gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın; gece gündüz demeden terörle mücadeleden asayişe, düzensiz göçle mücadeleden trafik güvenliğine kadar geniş bir alanda görev ve sorumluluklarını, bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinç ve kararlılıkla sürdüreceğine ve başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin hizmetinde görev icra eden Jandarma Teşkilatımızın 183. Kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyor; vatan sevgisi ve millet aşkıyla yürütülen mücadele sırasında şehit olan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla yâd ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren her kademedeki Jandarma personelimize aileleriyle birlikte esenlikler diliyorum.

Ekrem CANALP

Batman Valisi

Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 447 defa okundu