Batman Belediyesi ile Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Teknik Destek Programı kapsamında A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Sertifika Programı eğitiminde sınavı başarı ile tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Batman Belediyesi konferans salonundaki törene; Batman Belediye Başkan Yardımcısı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Muzaffer Özkan, Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü personeli, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personeli, Dicle Kalkınma Ajansı Yöneticileri ile Batman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personeli katıldı.

Kurumların bünyesinde çalışan teknik personelin kapasitesinin bu eğitimle artırılması hedeflenirken, hizmet kalitesini yükselterek ilgili personele bilgi paylaşımı yapılacağı kaydedildi.

Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, bu ortamı sağlayarak eğitmenleri Batman’a getiren paydaşlara teşekkür etti. A-2 tipi mühendislik akustiği sertifikasını oldukça anlamlı bulduğunu belirten Özkan: “Bundan böyle ev, iş yeri, düğün salonları, kafe ve inşaat yapımlarında akustik raporu istenmeye başlanacaktır. Batman’ın gürültü haritası çıkarılacak. Batman Belediyesi’ndeki personel arkadaşlarımızın da bundan böyle gürültü ölçümü yapması lazım. Bu belge çok kıymetli bir belgedir. Eğitimin Batman’da verilmesi konusunda bizlerden desteğini esirgemeyen DİKA yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Batman’da artan gürültü kirliliğinin önüne geçmek, insanların ses ve gürültüde yaşanan sağlık sorunlarını minimum seviyelere düşürmek amacıyla verilen eğitimlerin ardından sertifika almaya hak kazanan görevli personeller Batman’ın farklı yerlerinde yapacakları uygulamalı gürültü kaydının ardından Batman’ın gürültü kirliliği haritasını da çıkaracak.

  • Bu içerik 499 defa okundu