Batman Belediyesi, yeni yol açma, iyileştirme ve asfalta hazırlık çalışmaları kapsamında 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği çalışmaları açıkladı.

Her geçen gün gelişen, büyüyen ve Büyükşehir olma yolunda ilerleyen Batman’ın yaya ve araç trafiğini rahatlatıp, trafik akışını sağlıklı bir hale getirmek amacıyla alternatif çözüm üreten Batman Belediyesi, 2022 yılının ilk çeyreğinde farklı mahallelerde 34 yeni yolu daha Batmanlıların hizmetine sundu.

2022 yılının ilk 3 ayında içerisinde 7 bin 950 metre uzunluğunda 34 yeni yol açan Fen İşleri Müdürlüğü, 10 bin 610 metre uzunluğunda 34 yolun ise iyileştirilmesini gerçekleştirdi.

Farklı mahallelerde çevre sakinlerinin korkulu rüyası haline gelen ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu 20 adet metruk binanın da mahkeme kararının ardından yıkımını gerçekleştiren Batman Belediyesi, aynı dönem içerisinde ayrıca 42 bin metreküp stabilize yol ve 89 bin 292 metreküp de hafriyat çalışması gerçekleştirdi.

Yeni İmar Planı İçin de Hazırlıklar Devam Ediyor

Batman Belediyesi, imar planında ulaşım yolu olarak yer alan Batman Merkez Yenişehir Mahallesi ve Kardelen Mahallesi’ni birbirine bağlayan, Emekli TOKİ ve Kuyubaşı TOKİ arasındaki 25 metre genişliğinde ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yolun ulaşıma açılması için çalışmaları hızlandırıldı.

  • Bu içerik 525 defa okundu