Huzur, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma ikliminin hakim olduğu Ramazan-ı Şerifin ardından kavuştuğumuz Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Kardeşlik ve yardımlaşma duygularını çoğaltan, birlik ve beraberliği pekiştiren bayramlar, geçmişten bugüne halkımızın gönlünde çok önemli bir yere sahip. 

Bizler, bayramların da vesile olduğu kardeşlik duygularını yüzyıllar boyu yücelten, her gününü bu bilinçle yaşayan, memleketin her köşesinden insanı kardeş gören bir medeniyetin mirasçılarıyız. Gücümüzü de farklılıklarından dolayı kimsenin dışlanmadığı, ötekileştirilmediği, ihtiyaç sahipleri ve mazlumun yardımına koşmayı öğütleyen medeniyetimizin değerlerinden alıyoruz.

Bayramlar dayanışma ve kardeşliği güçlendirmek, küslükleri bitirmek için önemli bir fırsat. Bayram vesilesiyle varsa dargınlık ve kırgınlıklara son verelim. Büyüklerimizi ziyaret edelim, akrabalarımızla ve dostlarımızla bayramlaşalım. Çevremizdeki ihtiyaç sahipleriyle yardımlaşmayı ve onlara destek olmayı unutmayalım. Yetim ve öksüzleri, özellikle de şehit çocuklarını ihmal etmeyelim ve bayram sevincini onlarla paylaşalım.

Bayramı farklı şehirlerde geçirecek vatandaşlarımızdan da yola yorgun çıkmamalarını ve trafik kurallarına eksiksiz uymalarını özellikle rica ediyorum.

İki yıl süren ve olağanüstü önlemlerle geçen pandeminin ardından karşıladığımız Ramazan Bayramının tüm insanlık için esenliğe vesile olmasını diliyor, başta Batmanlı hemşehrilerim, aziz milletimiz ve İslam aleminin bayramını kutluyorum.

Ramazan Bayramımız mübarek olsun… 

Hulusi ŞAHİN

Batman Valisi

Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 468 defa okundu