Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatımızın 177’nci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.
 
Bir ülkenin gelişebilmesi, kalkınma hamlesini tamamlamış modern ve refah içinde bir yapıya kavuşabilmesi için, öncelikle söz konusu hedeflere uygun bir zeminin hazırlanması gerekiyor. Huzur ve güven ortamının tesisi, bu zeminin olmazsa olmazı.
 
Ülkemizde de toplumsal düzenin korunması adına en önemli görevi yasaların verdiği yetki çerçevesinde Emniyet Teşkilatımız ve bu teşkilatın özveriyle çalışan birer üyesi olan polis kardeşlerimiz üstlenmiş durumda.
 
Halkımızın can ve mal güvenliğinin teminatı olan polislerimiz, terör yapılanmaları ve organize suç örgütlerine karşı kahramanca mücadele ediyor, huzur ortamının korunmasında büyük fedakarlık örneği sergiliyorlar. 
 
Vatan sevgisiyle vazifesini yerine getiren Türk polisi, birlik ve beraberliğimizi hedef alan her türlü saldırının karşısında canı pahasına en ön safta yer alıyor.  Görevini icra ederken şehit düşen polislerimizi rahmetle anıyor, Emniyet Teşkilatı’nın kahraman gazilerine sağlıklı ve uzun bir ömür temenni ediyorum.  Bir kez daha Polis Haftası’nı tebrik ediyor ve polislerimize vazifelerinde başarılar diliyorum. Türk Polis Teşkilatımızın 177’nci yılı kutlu olsun…
 
Hulusi ŞAHİN
Batman Valisi
Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 316 defa okundu