Batman Belediyesi’nin düzenlediği kültür ve sanat etkinliklerine Batmanlıların ilgisi oldukça yoğun. ‘Kırmızı Başlıklı Kaz’ tiyatro gösterisinde salon tiyatroseverlerle dolup taştı.

Batman Belediyesi, Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde Batmanlılar için kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor. Tiyatrodan konsere, söyleşiden fotoğraf sergisine kadar birçok dalda etkinlik Batmanlılarla buluşuyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklerin programları her ay güncelleniyor, yeni etkinlikler dahil ediliyor. Batmanlıların da yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi her hafta sonu dolup taşıyor.

Çocukları ile keyifli vakit geçiren ebeveynler ücretsiz olarak sunulan bu hizmet için çok memnun olduklarını ve Vali Şahin’e teşekkür ettiklerini belirtti.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in etkinlikler için mesajı ise şöyle, “Toplumun her kesimine ulaşması gereken kültürel ve sanatsal faaliyetleri, daha önce ulaşılamamış kitlelere ulaştırmayı ve kültür-sanat etkinliklerini vatandaşlarımız için daha etkileşimli kılmayı hedefliyoruz. Düzenleyeceğimiz etkinliklerde, çok kıymetli sanatçı ve kişileri sizlerle buluşturacağız. Kültür ve Sanat dolu bir yıl geçmesi dileğiyle, ücretsiz olarak sunulacak etkinliklere tüm halkımızı davet ediyorum.”

Gelecek etkinlikleri Batman Belediyesi’nin sitesinden veya Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulacağınız kitapçıklardan takip edebilirsiniz.

  • Bu içerik 1121 defa okundu