Mesafeni koru
Sevgini paylaş…


Kurban Bayramımız mübarek olsun… 

Ziyaret ettiğimiz büyüklerimize saygı ve hürmet gösterme, çocukları sevindirme, yakınlarımız ve çevremizdeki insanlarla bir araya gelerek gönüllerini kazanma fırsatı sunan bayramlar; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının yoğun ve güçlü yaşandığı günler.

Milletçe hepimiz bu günleri, coşkuyla ve hep birlikte geçirebilmeye hasret kaldık. Tüm dünyayı olağanüstü tedbirler almaya zorlayan Koronavirüs salgını; dargınları barıştıran, sevenleri buluşturan bayramları bayram gibi kutlamamızın önüne geçti.

Sevdiklerimiz zarar görmesin diye, onlarla daha nice bayramı birlikte yaşayalım diye sarılıp kucaklaşmadan, büyüklerimizin elini öpmeden bayramlaşmak zorunda kaldık. Çok şükür bu bayrama aşı çalışmalarında önemli bir aşama kaydedilmiş, salgının seyri kontrol altına alınmış yeni normalleşme koşullarında giriyoruz.

Her ne kadar geçen yıla oranla daha olumlu bir noktada olsak da Covid-19 salgınına karşı yürütülen mücadelede kesin bir zafer kazanılmadığını hatırlatmak isterim. Çeşitli varyant ve mutasyonlarla yenilenen virüs, insanlık için hâlâ büyük bir tehdit. 

Hac ibadetinin bu yıl da gerçekleşmeyeceğinin açıklanması, salgına karşı uluslararası boyutta tedbirlerin sürdüğünü görebilmek adına önemli bir örnek.

Bayram kutlamalarında bu noktadan hareketle “Mesafeni Koru, Sevgini Paylaş” temasını kullandık. Batmanlı kardeşlerimden bu bayramda da “maske, mesafe ve temizlik” kuralına özen göstermelerini ve aşı olmayanların mutlaka aşı olmasını bir kez daha rica ediyorum.

Bu duygularla başta siz Batmanlı hemşehrilerim ve aziz milletimiz ile birlikte tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.Hulusi ŞAHİN
Batman Valisi
Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 1588 defa okundu