BATMAN BELEDİYESİ’NDEN
ENGELLİ VATANDAŞLARA BAKIM VE ONARIM DESTEĞİ

Şehir merkezine engelli aracı şarj istasyonları kuran Batman Belediyesi, engelli vatandaşların araçlarını da kendi bünyesinde ücretsiz olarak tamir ediyor.
Batman Belediyesi, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bünyesinde engelli vatandaşların kullandıkları araçların tamir, bakım ve onarımı yapılıyor. Engelli vatandaşların ulaşımlarını sağlayan akülü araçlar ve tekerlekli sandalyelerin bakım ve onarımları belediye ekipleri tarafından evlerinden alınarak ücretsiz tamir ediliyor.
Kentteki engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve karşılaştıkları sorunları gidermek amacıyla çalışma yapan Batman Belediyesi, engellilerin "eli-ayağı" gibi olan akülü araçlar ve tekerlekli sandalyelerin bakım ve onarımını ücretsiz yapıyor.
Kentin her bölgesinden belediyeyi arayabilen engelliler, akülü araçları ve tekerlekli sandalyelerindeki sorunların çözümü konusunda yardım talep edebiliyor. İster evlerinde isterse sokakta olan engellilerin araçları, kısa sürede yanlarına gelen ekip tarafından onarımı yapılarak teslim ediliyor. 

  • Bu içerik 3939 defa okundu