176 yıldır Ülkemizin, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumayı en önemli görev kabul eden Türk Polisinin; kamu düzeni, asayiş, huzur ve güven ortamının insan hakları ve hukuk kriterlerine uygun, adil ve tarafsız bir şekilde tesisi için yürüttüğü çalışmalar her türlü takdirin üstündedir.

 

Terör ve terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelede büyük başarılara imza atan Polislerimiz, Covid-19 salgını nedeniyle can kayıplarının yaşandığı pandemi sürecinde de kendilerinden beklenen her türlü görevi canları pahasına yerine getirmeyi bildi. 

 

Gayreti ve fedakarlığıyla milletimizin takdirini toplayan Türk Polis Teşkilatı’nın, bugün olduğu gibi gelecekte de Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı ve bir anne kadar şefkatli olmalıdır” sözünü düstur edinmiş bir şekilde görevinin başında olacağına inancım tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkesi ve milleti adına her koşulda görevini ifa ederken toprağın kara bağrına düşen tüm şehit polislerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. 

 

 

Hulusi ŞAHİN

Batman Valisi

Belediye Başkan V. 

  • Bu içerik 187 defa okundu