“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş” kabul edilen bir Ramazan-ı Şerifi daha idrak ediyoruz. Tüm insanlığın büyük sınav verdiği böylesi zorlu bir dönemde karşıladığımız Ramazan’ın milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
Dünya genelinde büyük can kayıpları yaşanmasına neden olan Koronavirüs salgını, toplu ibadetten bayram kutlamalarına kadar birçok alanda bir araya gelebilmemizi engelledi. Büyük iftar buluşmalarında orucumuzu açabilmek, yakınlarımıza sarılıp büyüklerimizin elini öperek bayram sevincini yaşamak hepimizin özlemi.
Ancak hepimiz biliyoruz ki, bu Ramazan’da da önlem alıp kurallara uyarsak, can kayıplarının önüne geçecek ve daha nice Ramazan ayı ve bayramını birlikte kutlama şansına kavuşacağız. Hedefimiz, Türkiye’nin bütün şehirlerinde alınan tedbirlerle ülkemizi genel olarak dinlendirerek bayram sonrasında yaşanacak güzel günlere hazırlamak. 
Normalleşme öncesi yürüttüğü mücadele sayesinde “mavi” kategoride yer alan en az risk taşıyan ilk üç il arasına giren Batman’ın, Ramazan ayında göstereceği hassasiyetle aynı başarıyı tekrar yakalayacağına inancımız tam. 
Halkımızın toplu etkinliklerden kaçınması, önlemleri sahiplenmesi, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasıyla mümkün olabilecek bu başarı Batman’a gerçek bayram coşkusunu da yaşatacaktır.
Hiç şüphesiz, tutacağımız oruçlar ve yapacağımız ibadetler de bizleri bu Ramazan ayında salgına karşı moral olarak zinde tutacak ve beklediğimiz sonuca ulaştıracaktır.
Yardım, paylaşma ve dayanışmayla kardeşliğimizi büyüterek, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşabilmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyor, Ramazan-ı Şerif’in İslam alemi ve tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. 


Hulusi ŞAHİN
Batman Valisi
Belediye Başkan V.

  • Bu içerik 360 defa okundu