Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) göklerin ilahi derinliklerine yükseldiği mübarek Miraç gecesini idrak ediyoruz. İçinde birçok hikmet ve bereketi barındıran Miraç, tek tek bireyleri ve bir bütün olarak toplumları, insanlığı yücelten değerlerle buluşturarak, her türlü kötülükten arınma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda insanın kendi iç dünyasına doğru yapılan bir yolculuk olan Miraç, arınarak Allah’a yönelme anlamına da gelen rahmet ve lütuflarla dolu bir gece.  

Hepimizi paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı, güzel ahlak ve merhametle kuşatan Miraç, insanlığın bu değerler üzerinden var olması gerektiğini de hatırlatıyor. Bu itibarla, bizlere düşen barış, huzur ve güven dolu bir dünya için çalışmaktır. Manevi ve kültürel değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak, ekonomik kalkınma ve yatırım hamleleri ile ülkemizi büyütmek kadar önemli. Yeni nesilleri inşa etmek, kültürel değerlerimizin toplumsal hayatın içinde güçlü bir şekilde devam edebilmesi ile mümkün. 
Bu duygu ve düşüncelerle İslam aleminin ve aziz milletimizin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Hulusi ŞAHİN
Batman Valisi
Belediye Başkan V.
  • Bu içerik 333 defa okundu