Kurban ibadeti, yüce Allah’a kayıtsız ve şartsız teslimiyetin bir ifadesi olarak Hz. İbrahim’den günümüze kadar yerine getirilen bir ibadettir. 
 
Teslimiyetle birlikte paylaşmanın önemini kavrayabilme fırsatı sunan bayramlarımız; ailemiz ve akrabalarımızla bağların güçlenmesine, yakınlarımızla muhabbetin artmasına, tanıdık olsun ya da olmasın ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmamıza vesile oluyor.  
 
Bu bağlamda; Bayramlarda varsa kırgınlık ve dargınlıklara son verelim. Büyüklerimizi ziyareti ihmal etmeyelim. Çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine destek olalım. Yetim ve öksüzler ile şehit çocuklarını unutmayalım ve bayram sevincini onlarla paylaşalım.
 
Zira, Kurbanda mutluluk, paylaştıkça çoğalır…
 
Bayramı farklı şehirlerde geçirecek vatandaşlarımızı yolculukları sırasında kurallara eksiksiz uymaları konusunda uyarıyor, başta Batmanlı hemşerilerim ve aziz milletimizle tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Ayrıca Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin de kabul olmasını diliyorum.
 
Kurban Bayramımız mübarek olsun…

Ekrem CANALP

Batman Valisi

Belediye Başkan V.


 

  • Bu içerik 1699 defa okundu