Vatandaşlarımızın rahat nefes alacağı yeşil alanları artırmayı planlayan Belediyemiz önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.  Atatürk Parkı bitişiğinde yer alan, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi hizmet binası ile lojmanları, yeşil alana dahil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından, ilgili alanlar karşılığında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hizmet binası yapmak ve ilgili alanların Atatürk Parkı’na dahil edilmesi koşuluyla Belediyemize devredildi. 
İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne yeni bir hizmet binası yapılması karşılığında devredilen arsanın yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait alanın da parka eklenmesi için Orman Genel Müdürlüğü ile temaslar sürüyor.  Bu alanın da parka dahil edilmesiyle birlikte Atatürk Parkı 4600 m2 genişleyerek bambaşka bir çehreye kavuşacak ve şehrimiz, 34 Dönüm büyüklüğünde bambaşka bir yeşil alana kavuşmuş olacak.
İlimizin en işlek noktasında yer alan Atatürk Parkı’na yeni bir çehre kazandırmak için Belediyemizin hazırladığı proje kapsamında; yeni çocuk oyun alanları, spor ve yürüyüş parkurlarının yanı sıra, dinlenme ve etkinlik alanları yapılacak.

  • Bu içerik 1145 defa okundu