SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN LÜTFEN “SESSİZLİK”

Belediyemiz, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde vatandaşlara çağrıda bulunarak çocuklarımızın geleceği için etkili olan sınav öncesi sessizlik çağrısında bulundu.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeni ile ülke geneli uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ortamında sınava girecek olan öğrenciler için sessizlik çağrısında bulunan Belediyemiz, 27-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak YKS sınavı öncesinde gençlerimizin geleceği için büyük öneme sahip olan sınav öncesinde vatandaşlardan duyarlılık beklendiğini duyurdu.

Öğrencilerimizin zihinsel ve fiziksel dikkatinin dağılmaması, motivasyonunun bozulmaması, psikolojik olarak gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla vatandaşlardan duyarlı olmaları yönünde açıklamada bulunan yetkililer: “Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunmaktadır. Otobüslerimiz öğrencilerimize kolaylık sağlamak için ücretsiz hizmet verecektir. Öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek sınavda başarı temennisinde bulunuyoruz. Hafta sonu kent merkezinde araçların korna çalmaması, ve inşaatlarda gürültü çıkarılmamasını umuyoruz ” ifadesinde bulundular.