TABLABAŞI PAZARI MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Belediye Başkan Vekilimiz Hulusi Şahin, halk arasında Tablabaşı Pazarı olarak bilinen sabit semt pazarına giderek incelemelerde bulundu.

 

Pazar yerinin, Batmanlı vatandaşlar için fiziki şartların yanı sıra sıhhi koşulların da elverişli olmadığını, Batmanlılara daha güzel ve temiz, sağlıklı ortamlar yapılması için bir an önce harekete geçileceğini dile getiren Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e Belediye Başkan Yardımcıları ile teknik personel de eşlik etti.

 

Yapılacak proje ile pazar esnafının yanı sıra pazar etrafında bulunan hane halkının da pazar gürültüsünden olumsuz yönde etkilenmemesi, yazın güneşten, kışın yağmur ve kardan pazarcıların mağdur olmaması için gerekli modernizasyon çalışmalarına en kısa süre içerisinde başlanacağına dikkat çeken Başkan Vekili Şahin’in pazar yerinden çıktığını gören vatandaşlar : “Tablabaşına bugüne kadar ilk defa vali düzeyinde bir bürokratımız incelemelerde bulundu. Bizler bu ortamdan oldukça rahatsızız. Hijyen ve fiziki koşulların iyileştirilmesi için harekete geçen Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin ve ekibine teşekkür ediyoruz. Umarız bir an önce güzel bir ortamda hizmet verilir” şeklinde konuştular. |