a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
YEŞİL ALANLAR İÇİN HEDEF BÜYÜTTÜK

Batman Belediyesi, kentin yeşillendirilmesinde emin adımlarla ilerliyor. Dünya standartlarında kişi başına düşen yeşil alan miktarına ulaşmak amacıyla çalışan ekiplerimiz, kentin farklı noktalarına yürüttüğü çalışmalarla hedeflenen sayıya her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

 

Belirlenen yeşil alanları ağaçlandırarak değerlendiren ekiplerimiz, Beşevler, Seyitler, Petrolkent mahallelerinin yanı sıra Bayındır Mahallesinde bulunan Yeşilay Danışmanlık Merkezi ve Gençlik Merkezinin de bahçesinde yeşillendirme, otomatik sulama sistemi ve ağaçlandırma çalışmalarını tamamladı.

 

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman iklim koşullarında yetişebilen fidan ve çiçeklerin ekilmesi konusunda hassas davrandıklarını belirtirken Batman’ın ihtiyaç duyduğu yeşil alanların sayısını artırmakta kararlı olduklarını vurguladı.

 

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; Frazinus Altena, Piramit Anadolu Sığlası, Karaçam, Amerikan Meşesi, Ehrami Karaçam, Çitlenbik, Mavi Servi, Süs Kirazı, Acer Negundo, Salkım Söğüt, Şeker Akçaağaç, Oya Ağacı, Erguvan Çalı, Süs İğdesi, Defne Çalı, Tesbih Ağacı, Süs Eriği, Çınar Yapraklı Dut, Süs Armudu, Sumak Ağacı, Batı Çınarı, Ihlamur, Ters Dut, Süs Elması türlerinde 3000’ün üzerinde ağaç, 11 bin 200 fidan dikimini gerçekleştirdi.