a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
İTFAİYEDEN BÖLGE HASTANESİNDE YANGIN TATBİKATI

Batman Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra okul ve hastanelerde afet, yangın ve kazalarda yapılabilecekler konusundaki periyodik eğitimlerini sürdürüyor.

 Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde 28 Kasım 2019 tarihinde saat 11.00’da yangın tatbikatı gerçekleşti. Gerçeği aratmayan tatbikatta Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı personelin performansı vatandaşlar tarafından alkışlandı.

 Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereği hastanede çalışan personele, ‘Afetlerde Hasta Tahliyesi’, ‘Yangın Önleme ve Söndürme’ konularında periyodik eğitim veren İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, verilen eğitimi sahada pekiştirerek eksik ve aksaklıkların tespit edilmesi amacıyla tatbikat düzenledi.

 Belediye Başkanlığı itfaiye ekiplerimizin yanı sıra, AFAD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma ekibi, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ve İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Batman Bölge Devlet Hastanesi personelinin katılımıyla gerçekleşen tatbikat adeta gerçeği aratmadı.

 İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, tatbikat gereği yangında mahsur kalan vatandaşı kurtarmak için atlama yatağı kurdu. Çıkan yangın, yine ekiplerimizin etkin ve titiz çalışması sonucu söndürüldü. Hastanede bulunan hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra çevrede bulunan vatandaşlar yapılan tatbikatı gerçek zannederek heyecanlandıkları gözlemlenirken, yapılan çalışmanın bir tatbikat olduğunu öğrenen vatandaşlar derin bir nefes aldı.