a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
BELEDİYEDEN, TAZİYE EVLERİNE İHTİYAÇ DESTEĞİ

Batman Belediyesi, kent merkezinde bulunan taziye evlerine Ocak 2018’de başlattığı sedir ve sehpa yardımlarına devam ediyor.

Ocak ayında, bazı taziye evlerine ihtiyaç duydukları 200 adet sediri teslim eden Belediyemiz, sosyal hizmet anlayışı doğrultusunda 10 taziye evine daha ihtiyaç duydukları sedirlerin dağıtımını gerçekleştirdi.

Batman şehir merkezinde bulunan taziye evlerindeki sandalye, masa yetersizliği ve kullanışsızlığından kaynaklı olarak vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Batman Belediyesi Mezarlıklar müdürlüğü, bu ihtiyaçların çözümüne yönelik olarak 10 taziye evine 270 sedir ve 540 sehpa teslim etti.

Korık Taziye Evi’ne 29 adet,  Hürriyet Taziye Evi’ne 24 adet, Yeşiltepe Taziye Evi’ne 22 adet, Mevlana Halit Taziye Evi’ne 20 adet, Beytullah Taziye Evi’ne 20 adet, Eski Sanayi Taziye Evi’ne 23 adet, Aydınlıkevler Taziye Evi’ne 25 adet, Tılmerç Taziye Evi’ne 21 adet, Şafak Taziye Evi’ne 25 adet, H. Mustafa Görken Taziye Evi’ne 25 adet, Asri Mezarlık 11 adet sadir dağıtımı yapıldı.

Kalan 25 sedirin de ihtiyacı tespit edilecek olan taziye evine teslimatı yapılacağının belirtildiği açıklamada; “Taziye evlerinin eksikliklerini giderme konusunda önemli çalışmalar yürüten Belediye Mezarlıklar müdürlüğü, imkanlar dahilinde Batman’da hizmet veren taziye evlerine sedir ve sehpa yardımlarını sürdürecek” dendi.