a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Kardeşlik ve Spor Turnuvaları başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)'nun Batman Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde organize ettiği 3x3 Streetball Türkiye Turu organizasyonu Batman'da da büyük katılımla gerçekleşti.

 

Türkiye’de 2013 yılından bu yana TBF öncülüğünde hayata geçirilen 3x3 Türkiye Turuna Batman'dan da katılım oldukça yüksekti.

 

Lisanslı basketbolcunun aranmadığı turnuvalara her yaş kategorisinden katılan basketbol severler turnuvada yeteneklerini sergileyip birbirinden güzel hareketlerle basket atarak beğeni topladılar.

 

4-6 Ağustos tarihleri arasında oynanacak olan 3x3 Streetball turnuvasına, Batman'dan 49 takım ve 200 sporcu katılım göstererek potada yeteneklerini sergiledi.

 

Halkın spora ilgisini artırmak ve kentte yaşayanlara sporu sevdirmek için yapılan turnuvada dereceye girecek takımlara madalyalar verilecek.

 

3X3 NEDİR?

 

Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiştir. Maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.

 

NASIL OYNANIR?

 

3 asil 1 yedek oyuncudan oluşan takımlar yarı sahada (tek potada) 10 dakikalık maçlar oynarlar. Hücum süresi 12 saniye olan maçlarda oyuncu değişimi sınırsız olup, bireysel faul yerine takım faulü uygulanıyor.