a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
HENTBOL İÇİN ALTYAPIDAN SÜPER LİGE

Batman Belediye Spor Kulübü, bir yandan gençlere hentbolda oynama şansı verirken diğer yandan gençlerin ilgili spor dallarında kariyer yapmalarının da önünü açıyor.

 

Altyapı çalışmalarında profesyonel antrenörler tarafından eğitim alan gençler arasında, yeteneği ve azmi ile dikkat çeken oyunculara süper ligde oynama hakkı tanınıyor.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin, Altyapı çalışmalarında en büyük hedeflerinin yaz spor okullarına katılım sağlayan gençlerin, kulübümüz tarafından yetiştirilip, Milli Takımlara gönderilmesi olduğunu ifade etti.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Şahin; “Çalışmalarımızla iyi bir kadro ve başarılı sonuçlar hedeflememizin yanı sıra çocuklarımıza verilen eğitimle, spor ve sporcu ahlakı edindirmek, sporun inceliklerini ve sportmenlik davranışlarını kazandırmak da var” dedi.

 

HENTBOL BU ÇOCUKLAR İÇİN BİR UMUT IŞIĞI OLDU

 

Batman Belediyespor Hentbol takımının başarısı, Batman’da sporla ilgili olan çocuk ve gençlerin hentbol sporuna ilgisini artırırken, gençlerde başarı ve özgüven duygusunu oluşturmada umut ışığı olmaya başladı.

 

Hentbolun sınırlarımızı aşan bir seviyeye ulaştığını ve gençlerin ilgisini çekmeye başladığını söyleyen Batman Belediye Spor Kulübü gençler Hentbol altyapı hocası İhsan Adak, bu başarı ve ilgide emeği geçen başta Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy olmak üzere takımı bugünlere getiren Belediye Başkan Yardımcısı ayrıca Kulüp Başkanı Doç. Dr. H. Murat Şahin’e şükranlarını iletti.

 

Hentbol sporunun Batmanlı çocukların spora ilgisi ve sokaklardan sahalara kazandırılması için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden İhsan Adak, “Bu çocuklar hem ailelerine ekonomik anlamda katkı sağlıyor hem de spordaki başarıları nedeniyle milli takım forması giymek için büyük çaba sarf ediyorlar. Batman Belediyesi, hayallerini gerçekleştirerek gençlerimizin önünü açıyor. Bu nedenle gençler kendilerine verilen sorumluluğun bilincindeler. Kendilerine fırsat tanındığında nelerin yapılabileceğini bir kez daha göstermiş oldular” dedi.

 

“Ailelerine katkı sunmanın yanı sıra sporda da büyük çaba gösteren bazı sporculardan örnekler veren takım çalıştırıcıları bu sporcularımızla gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundular. Altyapıda büyük bir özveri ile çalışan sporculardan bazı örnekler:

 

Abdulvahap Öz: 28/02/2003 doğumlu. Okul ve hentbol sporu dışında ailesine ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla sabah 03.00 - 10.00 saatleri arasında Batman sebze halinde çalışıyor.

 

Furkan Bulu: 01/10/2000 doğumlu. Hentbol sporu dışında Üniversiteye hazırlanıyor. Ailesine ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla garsonluk yapıyor.

 

Rıza Mintaş: 01/01/2004 doğumlu. Sol kanat oyuncusu. Okul ve hentbol sporu dışında ailesine ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla okul tatillerinde mahallelerinde bulunan fırında çırak olarak çalışıyor.

 

Veysel Rüzgar: 28/07/2003 doğumlu. File bekçisi (Kaleci).

Okul ve hentbol sporu dışında ailesine ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla sabah 03.00 - 10.00 saatleri arasında Batman sebze halinde hamallık yapıyor.

 

Ziya Karadeniz: 18/05/2003 doğumlu. Orta oyun kurucusu. Okul ve hentbol sporu dışında ailesine ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla okul tatillerinde babasıyla birlikte inşaatlarda tesisat işine yardımcı oluyor. |