a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
İFTAR ÇADIRINDAN BÜTÜN MAHALLELER YARARLANACAK

Battman Belediyesi geçen yıl başlattığı İftar programını bu sene farklılaştırıp yaygınlaştırarak sürdürecek.

 

Belediyemiz, Atatürk Parkı’ında 30 gün boyunca 2 bin 500 adet iftar  yemeğinin yanı sıra her gün bir  mahallede kurulacak iftar çadırlarında da günlük 1500 iftar yemeği verilermek üzere günde toplam 4 bin kişiye iftar yemeği ikram edilecek.

 

İftar yemeği dağıtımından bütün vatandaşların faydalanabilmeleri için tedbir alınacak. İftarda, yemeğin yanısıra dondurma, çay, su, elmalı şeker, pamuklu şeker ve şerbet ikramı da yapılacak.  

 

Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ramazan ayı içerisinde 30 gün boyunca Batman merkez mahallelerinin yanı sıra daha önce köy olan ve Batman merkeze bağlanan Erköklü, Korik, Tilmerç, İkiztepe Mahallelerinin de iftar ikramından faydalanacağını açıkladı. Ayrıca son gün de Bayram Alışverişi yapan vatandaşlar ile sabahlayacak olan esnaflar da unutulmayarak gerekli tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

 

Belediyemiz, Ramazan etkinliklerini kent merkezine gelmekte sıkıntı yaşayan, Ramazan’daki iftar sofrasının manevi atmosferini yaşama imkanı bulamayan vatandaşlarımızın bulunduğu semtlere de kaydırdıklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket KASOY, “Geçen yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da Ramazan’ı maneviyatına uygun yaşayacağız” dedi.

 

İftar dağıtım noktaları şu şekilde olacak;

 

19 Mayıs Taziye Evi Önü, Veysel Karani Caddesi Aydınlıkevler Taziye Evi yanı, Garzan Caddesi göbeği pazartesi pazarı bitimi, Feqiye Teyran Taziye Evi önü, Bölge Hastanesi önü, Salih Özdemir Parkı içi, Cumhuriyet İlkokulu önü, Cezaevi karşısı Azadi Park içi, Çay Taziye Evi önü, Meydan Cami önü, Erköklü Taziye Evi önü, Güneykent Taziye Evi önü, 115. Cadde ile 3719 sok. Göbeği, Ahmet Kaya Bilgi Evi, İkiztepe Taziye Evi önü, İluh Taziye Evi önü, Türk Telekom yanı park içi, Korik Taziye Evi önü, Cumhuriyet Meydanı, Palmiye Caddesi, İpragaz Taziye Evi önü, Heyber Camii önü, SGK Kadın Doğum önü, Serhat Caddesi, Şeyh Sait Taziye Evi önü, 16 Mayıs Stad önü, Tılmerç Köy Meydanı Otobüs durağı, Tımok Parkı içi ve Gülistan Caddesi park içi