a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
MEŞALELERİ YAKIN, ŞAMPİYONLUK YAKIN

Batman Belediyesi Erkek Hentbol Takımımız, evinde konuk ettiği İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımını yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet elde etti.

 

Türkiye Erkekler Hentbol 1. Ligi Can Çağnay sezonu 22. hafta mücadelesinde Erkek Hentbol takımımız, ligin güçlü takımlarından ve aynı zamanda en yakın takipçisi olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımını 27 -19 gibi farklı bir skorla yendi.

 

İlk yarısı 12-12 berabere tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısında oyunun üstünlüğünü eline alan Erkek Hentbol takımımızın mücadeleyi 27-19 gibi farklı bir skorla kazanması sonucu teknik heyet, oyuncular ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı.

 

19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Belediye Başkan Yardımcıları Doç. Dr. H. Murat ŞAHİN, Sabri AYDIN, yerel ve ulusal medya mensupları ile çok sayıda taraftar yakından takip ederek takımımıza maç boyunca destek verdi.

 

Daha önce süper lige çıkmayı garantileyerek büyük bir başarı sergileyen Erkek Hentbol takımımız en yakın takipçisi olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımını yenerek bu başarısını taçlandırdı.

 

Ligde 38 puanla birinci sırada bulunan Erkek Hentbol takımımız kalan 3 maçını kazanması halinde 1. Ligi lider tamamlayarak şampiyonluğunu ilan edecek.