a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DUYARLILIK

Hayvansever ortaokul öğrencileri, yaşamdaki her canlıya karşı bir duyarlılık gösterilmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla yaptıkları kedi evlerini, Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğüne bağışladı.

 

Ziya Gökalp Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri, sahipsiz hayvanlar için ‘Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir’ projesi kapsamında oluşturdukları kedi kulübeleri ile topladıkları kedi mamalarını Belediyemiz Veterinerlik İşleri Müdürlüğüne bağışladı.

 

Belediye Veterinerlik Müdürlüğü Hayvan Bakım evini ziyaret eden öğrencilere Veteriner Hekimleri tarafından hayvan sevgisi ve bunun tüm topluma yaygınlaştırılması gerekliliği anlatılırken sokakta yaralı, yardıma muhtaç hayvanlarla karşılaşmaları halinde kendileriyle nasıl iletişime geçebilecekleri hakkında bilgi verildi.

 

Hayvan Bakım evini gezen öğrencilere, bakım evinde bulunan hayvanlar ve bakımları hakkında bilginin de verildiği ziyarette Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü yetkililerince, hayvanlara karşı duyarlılıklarından dolayı Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencilerine, okul müdürü Veysi ÖZGÜL, Müdür Yardımcısı Ayşegül SAVAŞKAN ve öğretmen Kübra ERCAN’a desteklerinden dolayı teşekkür edildi.