a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Klasik Müzik Konseri Büyüledi

Batman Belediyesi’nin kentte gelenekselleştirdiği kültür sanat programları farklı izleyici grupları tarafından büyük ilgi görüyor. Cuma akşamı programında yer verilen klasik müzik konseri ise izleyenleri büyüledi.

 

9 Şubat Cuma günü saat 20.00’da başlayan, klasik batı müziği konseri, seçkin izleyicisinden tam not aldı. Batman Belediyesi Ahmet GÜNEŞTEKİN Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde dakikalar öncesinden yerini alan Batmanlı klasik müzik severler, yaklaşık 90 dakika süren konseri ilgiyle izledi.

 

Alman Johan Sebastian BACH, Avusturyalı Wolfgang Amadeus MOZART ve İtalyan Antonio VİVALDİ gibi yüzyıllara damgasını vurmuş Klasik Batı Müziği bestecilerinin eserlerinin seslendirildiği konserde izleyiciler senfoni, konçerto ve sonatlardan oluşan  Klasik Batı Müziği Konserinde, programa katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı.

 

Soprano Nuray ÇEVİKER ve Tenor Ömer TÜRKMENOĞLU’nun seslendirdiği müzikler ile enstrümantal eserlere yer verilen konserde izleyiciler uzun uzun sanatçıları ayakta alkışladı.

 

Konser bitiminde Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdür Vekili Abidin BİNGÜL, performanslarından dolayı teşekkür ettiği sanatçılara çiçek verirken, gecenin anısına belediye plaketini takdim etti.