a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
BELEDİYE, 16 DALDA KURS VERECEK

SON BAŞVURU TARİHİ 20 ŞUBAT 2018

 

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi'nde 16 dalda vereceği ‘Bahar Dönemi Kurslarına” başvurular başladı.

 

Herkesi sanatla ve sanat üretimi ile iç içe olmaya davet eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, bahar döneminde kurs sayısını artırdıklarını ifade ederek, Batman Belediyesi  Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi'nde verilecek kurslardan faydalanmak isteyenlerin, son başvuru tarihi olan 20 Şubat 2018 mesai bitimine kadar başvurabileceklerini belirtti.

 

Ön kayıtların, http://www.batman-bld.gov.tr/kultur/kursbasvurulari.aspx adresinden yapılabileceğini ve aynı adresten kurslarla ilgili detaylı bilgi alınabileceği açıklayan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY: “Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen öğretici sanatsal faaliyetler ve kurslar, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Bu hizmetlerden gençlerimiz ücretsiz olarak faydalanabilecek” ifadelerinde bulundu. 

 

Belediye bünyesinde verilecek olan kurslar arasında, Bağlama Kursu, Gitar Kursu, Keman Kursu, Piyano Kursu, Ebru Kursu, Satranç, Hobi Resim Kursu, Fotoğrafçılık Kursu, Sanatsal Mozaik ve Tasarım Kursu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Çocuk Korosu, Halk Oyunları Topluluğu, Model Uçak Tasarımı, Resim ve Müzik Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık kursları yer alıyor.