a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
YARALI KEDİ, BELEDİYE HAYVAN BAKIM EVİNDE HAYATA TUTUNDU

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün, sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarına yönelik çalışmalarının yelpazesi büyüyor.

Alo 153 şikâyet hattına gelen yaralı kedi ihbarını değerlendiren Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaralı kediyi tedavi etmek üzere belediye hayvan bakım evine nakletti. Yapılan ilk incelemede Belediye veteriner hekimlerimiz kedinin arka sağ bacağında ciddi düzeyde enfeksiyon tespit etti.

Belediye hayvan bakım evinde tedavi edilen yaralı kedi 20 gün süren tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuştu. Yaralı kediyi, uygulanan tedavi ile birlikte gözlem altında tutan Belediye veteriner hekimlerimiz,  kedinin tekrardan sağlığına kavuştuğunu ve doğal yaşam alanına bırakıldığını belirtti.

“ Her canlının yaşam hakkı bulunduğunu, bunun sorumluluk duygusu  ve bilinciyle hayvanlara yönelik sağlık hizmetleri gerçekleştirdiklerini “ belirten Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, hayvan bakımevi, hayvan röntgen cihazı ve hayvan ambulansı gibi hizmetler ile tam donanımlı olarak, yardıma ve bakıma muhtaç hayvanlara sağlık hizmeti sunduklarını ifade etti.