a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
BASIN KAVŞAĞI, BİR KAVŞAKTAN ÇOK BİR YAŞAM ALANI

Batman Belediyesi tarafından yürütülen 3. Etap Vizyon Bulvar Projesi kapsamında yapımı devam eden çalışmalar içerisinde yer alan Basın ( Farabi) Kavşağı, bir kavşaktan daha fazlasını ifade ediyor.

 

Gülistan Caddesi, Atatürk Bulvarı, Komando Caddesi ve Edip Solmaz Bulvarı gibi önemli cadde ve bulvarların kesişim noktasında bulunan Basın Kavşağı bir kavşaktan ziyade bir sosyal yaşam alanı olarak hizmet verecek.

 

3. Etap Vizyon Bulvar Projesi çalışmaları ile yepyeni bir görünüme kavuşan Basın Kavşağının ortasında yer alacak olan park içerisinde, engelli parkuru, oturma bankları, çeşitli ağaç ve süs bitkileri yer alırken, ışıklı su havuzları ile de çehresine ve kente görsel güzellik katacak.

 

Uzun süren teknik araştırmalar sonucu hazırlanan proje ile hem mevcut trafiğin rahat bir şekilde akışının sağlanmasının yanı sıra kavşak alanının değerlendirilerek sosyal donatılarıyla Batmanlıların kullanımına uygun bir yaşam alanına dönüştürüldü.

 

Basın Kavşağının, sosyal donatılarla ihtiyaçlar nedeniyle bir yaşam alanı olma özelliğini de taşıyacağını ifade eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, 3. Etap Vizyon Bulvar Projesine uygun olarak ve modern bir kullanım alanları oluşturularak tasarlandığı ve kavşağın park olarak da vatandaşlara hizmet vereceği bilgisini verdi. |