a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE ŞARJ İSTASYONU FAALİYETE GİRDİ

Batman Belediyesi, engellilerin sosyal alanlara ve günlük hayata katılımlarını arttırmaya yönelik yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekledi.

Hizmetlerinde engellilere pozitif ayrıcalık tanıyan Belediyemiz, engellilerin temel ulaşım aracı olan akülü tekerlekli sandalyelerin şarj ihtiyacını karşılayan bir hizmete daha imza attı. Projenin kendi yaşamlarını kolaylaştıracağını dile getiren engelli vatandaşlar, belediye yönetimine teşekkür etti.

Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent merkezinde yoğun olarak kullanılan Atatürk Parkı ve Cumhuriyet Meydanına, engelli vatandaşların faydalanacağı Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu kurdu.

Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulan istasyonlarla, engelli vatandaşların, akülü tekerlekli sandalyelerini şarj etme gibi yaşadıkları büyük sıkıntıya da çözmüş getirilmiş oldu.

Proje ile engelli vatandaşların günlük yaşamda şarj sorunu yaşamadan rahatça gezmelerine katkı sağladıklarını belirten Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY Akülü Tekerlekli Sandalye Şarj İstasyonu sayısı ileriki dönemlerde sayılarını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.