a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
En iyi şiir ödülleri, sahiplerini buldu

1. Batmayan Şiirler Festivali kapsamında yapılan ödüllü şiir yarışmasına katılım yüksek oldu. Belediye Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen törende yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Batmayan Şiirler Festivali kapsamında düzenlenen ödüllü şiir yarışmasına 165 şiir başvurusu yapıldı. Ön elemenin ardından geriye kalan 35 şiir, 7 kişilik jürinin değerlendirilmesine sunuldu. Dereceye girenler,  jürinin oy verdiği puanlama sistemiyle belirlendi.

Düzenlenen ödül töreninde,  dereceye giren eserler, katılımcılarla paylaşıldı. Yarışmada birinciliği elde ederek 2000 TL ödül kazanan Ayşe GÖNENÇ’e ödülünü Şair Yazar Por. Dr. Mehmet Nur DOĞAN ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN birlikte verdi.

2. olan Mazlum TIRPAN’a 1500 TL para ödülünü Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abidin BİNGÜL ve Batman Bahçeşehir okulları Müdürü Turgut ÖNAL verirken, yarışma üçüncüsü olan Mustafa YILDIZ’a 1000 TL para ödülü ise Prof. Dr. Zeki TAŞTAN ile Şair ve Yazar Müştehir KARAKAYA tarafından sunuldu.