a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Belediyeden Eğitim Öncesi Okul Temizliği

18 Eylülde başlayacak olan 2017 -2018 Eğitim-Öğretim yılı çalışmaları kapsamında hazırlıklarını sürdüren Belediye ekipleri okullarda genel temizlik çalışması yaptı.

Batman Belediyesinin Batman’daki eğitime destek amaçlı olarak, okullarda öğrencilerin temiz bir ortamda kalmaları için çalışmalar yürütüyor. Cuma günü başlatılan uygulama ile Belediye Temizlik Müdürlüğü ekipleri, Batman merkezde bulunan kamu okullarının bahçe ve okul çevresini genel bir temizlikten geçirdi.

Altı ayrı ekiple okullarda yürütülen temizlik çalışmalarında, yol süpürme aracı, yıkama aracı, çöp toplama aracı ile temizlik elemanları görev aldı. Altı gün aralıksız çalışan temizlik ekipleri tüm okulları temizleyerek, okulları temiz bir şekilde eğitim ve öğretime hazır hale getirmeye katkı sunuyor. Dört koldan aynı anda çalışan ekipler kısa süre içerisinde okul bahçe ve çevresini tertemiz hale getirerek okul yönetimine teslim ediyor.

Yapılan çalışmalardan memnun kalan öğrenci velileri : “Belediyemiz Batman’da başlattığı, mahalle ve çevre temizliğini şimdi de okullarımıza yansıttı. Hayatımızın her alanında temizliğin önemi büyüktür. Başlatılan temizlik kampanyasına bizler de destek veriyoruz. Çocuklarımız yeni eğitim dönemine sağlıklı bir çevre ortamında başlayacaklar. Belediyeye bu anlamlı hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundular.

Okul yöneticileri de belediyenin bu temizlik hizmetinden oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. Adem İlkkılıç Ortaokulu Müdürü Atilla Özçelik; “Batman Belediyesinin Okullara karşı göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok memnunuz. Belediyenin bu çalışmalarından dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Gerçekten okullarda temizlik başlı başına bir sorun olabiliyor, okullarda temizlik amaçlı bu uygulamayı destekliyorum”  dedi.