a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Batman Tarım, Mobilya ve İnşaat fuarına hazır

 Batman Belediyesi tarafından BAŞTİ (Batman Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi) yanında bulunan alanda altyapısı oluşturulan fuar alanı açılışa hazır hale getirildi.

 

Perşembe günü açılışı gerçekleştirilecek olan fuar alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, kapalı fuar alanında bir standın da Belediyeye ayrılacağını söyledi.

 

Batman ilk kez bir fuara ev sahipliği yaparken, fuar alanının oluşturulması için 38 bin metrekarelik alanın asfaltlandığını ifade eden Başkan Vekili AKSOY, Vali Ahmet DENİZ, Vali Yardımcısı Serap Özmen ÇETİN, Emniyet Müdürü M. Ali AKKAPLAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin KIYAS ile birlikte fuar alanında incelemelerde bulundu.

 

Kapalı ve açık alan olarak iki ayrı bölümden oluşacak olan fuar alanında 250 firma, ürünlerini sergileyecek. Açık alanda büyük araçların sergileneceği ve 50 firmanın stant açacağı belirtilirken, kapalı alanda inşaat ve mobilya sektöründe 80 firma, hayvancılık ve tarım sektöründe ise  120 firma olmak üzere toplam 200 firmanın stant açacağı kaydedildi.

 

Belediyenin tanıtım standının, fuar alanının kapalı bölümünde yer alacağı ifade eden Başkan Vekili AKSOY, stantta belediyenin çalışmalarının tanıtımına dair broşür ve diğer bilgilendirici materyal ve aparatların yer alacağını belirterek, vatandaşlara fuarı ziyaret etmeleri için çağrıda bulundu.