a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Özel Güvenlik Elemanı Alımı, Noter Huzurunda Kurayla Yapıldı

Batman Belediyesine alınacak özel güvenlik elemanları için, başvuranlar mülakattan  sonra geriye kalanların noter huzurunda kurayla çekimi yapıldı. Kurada adı çıkanlar, belediyede özel güvenlik elemanı olarak işe başlatılacak.

Belediye birimleri bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak olan özel güvenlik elemanları için 1311 kişi müracaatta bulunmuştu. Müracaatların tamamlanmasının ardından, başvuranlar, oluşturulan bir komisyonun huzurunda Belediye Sağlık Merkezinde, özel güvenlik görevi için aranan kriterlerin gözetildiği mülakata tabi tutuldular.

Mülakatın ardından 425 kişi elemeyi geçerek kuraya katılma hakkını kazandı. Mülakatı geçenler içerisinde  15’i kadın, 150’si erkek olmak üzere 165 kişi Belediyespor kompleksinde, başvuranların ve ailelerinin de katılımıyla yapılan kura çekimi sonucunda belediyede özel güvenlik elemanı olarak çalışmaya hak kazandı.

Belediyespor kompleksinde bu gün saat 11.00 da başlayan kura çekimi yaklaşık 3 saat sürdü. Kura çekimi, kazananların adil bir şekilde belirlenmesi için, 6 nolu noter ile katılımcıların huzurunda yapıldı. Kura çekim töreninde hazır bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin, erkekler ve kadınlardaki ilk kurayı çekerek, bütün katılımcılara şans diledi.