a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Batman Belediyespor Türkiye Kupasında 2. Turda

Hentbol Türkiye Kupası 1. Tur müsabakaları oynanan maçlarla sona erdi.

 

Batman Belediyespor Hentbol takımı aldığı 2 galibiyetle, üst tura çıkmayı başardı. Belediyespor hentbol erkek takımı, maçlardaki performansıyla da göz doldurarak, izleyicilerin ve spor çevrelerinin de dikkatini çekti.

 

Süper Lige yükselme hedefini de önüne koyan Batman Belediyesi Hentbol takımı, Türkiye kupasına başarılı oyunuyla ve skorlarla başladı. İlk maçında Antalyaspor AŞ takımıyla karşı karşıya gelen Batman Belediyespor Hentbol takımı, büyük mücadele verdiği ve güçlü rakibi karşısında üstün performans sergilemesine rağmen beraberliği tek sayı ile kaçırdı.

 

Yeni transfer edilen yabancı oyuncuların da takıma erken uyum sağlamasıyla güçlü bir ekip haline gelen Batman Belediyesi, başarılı oyunuyla rakiplerinin de taktirini kazandı.

 

Antalyaspor AŞ takımına tek sayı farkıyla yenilen Batman Belediyespor Hentbol takımı, Selçuklu Belediyesini 36-24 gibi bir farkla yenerken, son maçta Gümüşhane Belediyesini ise 24-23 bir skorla yenerek 2. tura yükseldi.

 

19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda oynanan maçlara halkımız büyük ilgi gösterdi. Batman Belediyespor’u maçlarında yalnız bırakmayan Batmanlı taraftarların desteği, maç esnasında oyuncularda coşkuya ve yüksek motivasyona yol açtı.

 

Taraftarların coşkusu ve oyuncuların performansı Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’un da yüzünü güldürdü.

 

Maç bitiminde soyunma odasında oyuncuları ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY: “Müsabakalarda bugün çok başarılı bir oyun çıkardınız. Müsabakalar boyunca iyi bir takım mücadelesi ortaya koydunuz. Oyuncularımızı, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 2. Turda da aynı başarıyı göstereceğinize ve çeyrek finale kalacağınıza inanıyor ve sizlerden bunu bekliyorum” dedi.|