a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Maçın kazananı, kaybedeni yok Türkiye kazandı, Batman Kazandı, dostluk kazandı

Maçın kazananı, kaybedeni yok

Türkiye kazandı, Batman Kazandı, dostluk kazandı

 

Batman’ın ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kupası Hentbol 1. Tur Grup Müsabaka maçları 10 Eylül 2017 tarihinde saat 14.00’te yapılacak Batman Belediye Spor Kulübü ile Gümüşhane Belediyesi SK arasında yapılacak karşılaşma ile sona erecek.

 

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, müsabaka maçları nedeniyle ilimize gelen takım yönetici ve sporcuları onuruna TP Kristal Park tesislerindeki akşam yemeği verdi.

 

Yemeğe, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Belediye Başkan Yardımcıları Doç. Dr. H. Murat ŞAHİN, Sabri AYDIN, Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, Antalyaspor A.Ş., Selçuklu Belediyesi SK ve  Gümüşhane Belediyesi SK takım yönetimi ve sporcuları katıldı.

 

Yemekte konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, hentbol sporunu bu kadar sevip keyif alabileceğini tahmin etmediğini belirterek: “Antalyaspor A.Ş. köklü bir takım, bu maçı izlerken çok heyecanlandım, keyif aldım, gurur duydum. Batman Belediye Spor Kulübü ile Antalyaspor A.Ş. mücadelesinde biz şunu gördük. Spor salonunda çok güzel bir dostluk vardı. Spor salonuna gelen toplumun her kesiminden insanımız coşkulu ve mutlu bir şekilde spor salonundan ayrıldı. Bu gururu bize yaşatan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Prof. Dr. DURMUŞ’un ardından konuşan Başkan Vekili AKSOY, Batman Belediye Spor Kulübü ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Takımların kendi aralarında yaptığı mücadelede kaybedenin olmadığına dikkat çeken Başkan Vekili AKSOY: “Bence bu işin kazananı, kaybedeni yok. Bence buraya gelen herkes kazandı. Türkiye kazandı. Batman kazandı” şeklinde konuştu.

 

Şehir dışından Batman’a ilk kez gelen konukların bölge insanı ile buradaki yaşam ile ilgili “Şayet önyargılarınızı bir nebze olsun değiştirilmesine vesile olduysak ne mutlu bize” ifadelerine yer veren Başkan Vekili AKSOY: “Benim yıllarım bu bölgede geçti. Son günlerde bölgenin kaderini değiştiren tarihi günler yaşıyoruz. Sosyal, toplumsal, ekonomik anlamda çok önemli gelişmeler var. Bugün 4825 kursiyerimiz hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Belediye Spor Kompleksimizde 18 değişik branşta sadece yaz döneminde değil, yılın 12 ayı boyunca kurslarımız kesintisiz olarak devam etmektedir” şeklinde konuştu.