a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Belediyeden 23 Nisan Şenliği

Batman Belediyesi, bu Pazar kutlanacak olan  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklar için şenlik programı organize etti.

 

Açık havada gerçekleştirilecek şenliklerde, çocuklar için özel hazırlanan eğlence, yarışma ve şovların yanı sıra sürprizler de yer alacak.

 

Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilecek etkinliklere, Batman’daki okullardan öğrenciler katılacak. Renkli ve değişik etkinlikleriyle çocuklar tarafından yoğun ilgi görmesi beklenen şenlik, 23 Nisan günü sabah saat 09.00’da başlayıp akşam saat 18.00’de sona erecek.

 

Çocuklar için sürprizlerin de yer alacağı 23 Nisan Çocuk Şenliği kutlamaları için Atatürk Parkı'nda şişme parklar oluşturulacak.

 

Disney’in maskot karakterlerinin de canlandırılacağı şenlikte, Palyaçolar da görev alacak. Etkinliklerde "Yetenek Sizsiniz" yarışmasının sevilen sihirbazı Batmanlı Domino Adam’ın illüzyon gösterileri ve Sinema oyuncusu DJ Cahit Kaşıkçılar’ın vantrolog şov gösterimi özel yer tutacak. Pamuklu şeker, patlamış mısır ve Osmanlı Macun şekerinin dağıtılacağı 23 Nisan kutlamalarında çocuklar için sürpriz olarak ödüllü oyunlar ve yarışmalar da planlandı.

 

Etkinliklerle ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY: "Geleceğimiz olan çocuklarımızın güzel bir dünyada mutlu yaşamaları için elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanmak durumundayız. Hepimiz çocuklarımıza sağlıklı ve huzurlu bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz. 23 Nisan dünya çocuklarına ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının armağanıdır. Sahip olduğumuz değerleri korumalı ve çocuklarımız için huzurlu bir gelecek için çabalamalıyız. Programladığımız etkinlik ve şenlik ile çocukları bu mutlu günlerinde eğlendirebilirsek ne mutlu bizlere” dedi.|