a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
Batman'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından bu yana 'Kutlu Doğum Haftası' adıyla düzenlenen etkinlikler Batmanda da başladı.

Batman İl Müftülüğü tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa, Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, İl Müftüsü Turgut ERHAN, Başkan Yardımcısı A.Vahap ASMA, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Şenol TAŞKALE, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sinevizyon gösterimi ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Müftü Erhan ile Vali Deniz'in yaptığı konuşmanın ardından Batman İl Müftülüğü korosu ilahi ve kaside okudu.

Konferansta konuşan Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zekeriye GÜLER 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu' konulu sunumu gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören konferans müftülük korusunun okuduğu ilahi ve kasidelerle son buldu.|