a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
KURBAN KESİM YERLERİ HAZIR

Batman Belediyesi 2019 yılı Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlar için oluşturulan geçici kurban kesim ve satış yerlerinde çalışmaları tamamladı.

 

Vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine dikkat ederek kurbanlıklarını eziyet çekmeden uygun bir şekilde kesmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlıklarını tamamlayan Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, geçici kurban kesim ve satış yerlerini hazır hale getirdi.

 

Gültepe Mahallesi Yeniçağ Caddesi sonunda bulunan Kız Yurdu yanı, Çamlıtepe Mahallesi 11. Cadde 4007 sokak, Bahçelievler Mahallesi 1629. Sokak Petrol Ortaokulu Yanı, Yeni Otogar Yanı (Fuar Alanı), Sakatatçılar Sitesi ile İkiztepe Köyü’nde bulunan Et Entegre tesislerinde kurban kesimi yapılabilecek. Batman Belediye Başkanlığınca belirlenen yerlerin haricinde kurban kesimine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

 

Geçici kurban satış ve kesim yerlerinde gerekli hazırlık ve altyapının oluşturulması çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen adreslerde kesim yerlerini Kurban Bayramı için hazır hale getirdi. Bu arada BASKİ, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de çevre düzeni, temizlik ve atıkların bertaraf edilmesi için gerekli çalışmalarını bayram boyunca sürdürecek.