a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
MEZARLIKLARDA BAYRAM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Belediyemiz Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler, Mezarlık alanlarını yaz mevsimi dolayısıyla kuruyan otlar ve çalılardan dolayı ortaya çıkan ve görüntü kirliliğine neden olan unsurlardan temizleyerek vatandaşların ziyaretine hazırlıyor.

Batman merkezde bulunan mezarlıkları kapsayan çalışma kapsamında, bakım, onarım ve genel temizlik çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, başlattıkları çalışmaları geceli gündüzlü sürdürüyor.

 

Kurban Bayramı ve Bayram arifesinde vatandaşlarımızın huzurlu ve hijyenik bir ortamda dini vecibelerini yerine getirebilmeleri için seferber olan belediye ekipleri, Batman kent merkezinde bulunan 11 mezarlıkta temizlik çalışmaları başlattı.

 

Ekiplerimizle 11 mezarlıkta, ot temizliği, moloz toplama, çöp toplama, çeşmelerin onarımı, parke taşı döşemesi, ilaçlama gibi genel, görsel ve fiziki sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

 

7/24 ücretsiz cenaze hizmetlerini sürdüren Belediye Mezarlıklar Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların her türlü dilek, talep ve şikâyetlerin anında değerlendirilmesi için Alo 153, Alo 188 hatları ile 0488 231 50 21 telefonlara aramalarının yeterli olacağı kaydedildi. |