a
153
0(488) 213 27 59
Çağrı Merkezi
SEBZE VE MEYVE ÜZERİNDEKİ FİYAT DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, Batman Defterdarlığı ve Batman İl Ticaret Müdürlüğü görevlileriyle birlikte yürüttükleri sebze ve meyve satış fiyatlarıyla ilgili denetimler devam ediyor.

 Dar gelirlilerin en uygun fiyattan sebze ve meyve ürünlerini temin edebilmelerini amaçlayan denetimler sürekli kılınırken,  denetimlere çıkan ekipler bu hafta hem market ve AVM’lerin manav reyonu, hem semt pazarları hem de sebze – meyve halinde kontrollerde bulundu.

Denetimlerini belli periyotlarla düzeli olarak sürdüren ekipler, gidilen adreslerde sebze ve meyve satışlarında esnaflarının fiyat uygulamaları üzerinde duruyor.  Gerçekleştirilen ortak denetimlerde halka satılan ürünlerin alış ve halka satış fiyatları arasındaki fiyat farkı inceleniyor.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra İl Ticaret Müdürlüğü ve Defterdarlıktan görevlilerinin birlikteliğinde kontroller yapılırken, sebze ve meyve fiyatlarında abartılı kar ve haksız kazanç sağlama girişiminde bulunabileceklere göz açtırmamak için gerçekleştirilen denetimlerde, faturalar üzerinden incelemeler gerçekleştiriliyor.